شماره : 99
26 / 4 / 2020 - 13:09

رییس اداره آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان آباده معرفی شد

فرماندار آباده در جلسه معارفه رییس اداره آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان آباده گفت: یکپارچه‌سازی شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی با هدف ارتقای خدمات این بخش در سطح کشور انجام شده است.

نیک مرام با بیان اینکه با یک سیاست واحد، تامین و توزیع آب شرب و بهداشت شهرها و روستاهای استان انجام می شود، افزود: در حوزه بهره برداری و تامین آب، هزینه ها کاهش خواهد یافت و با تسریع در انجام امور و افزایش کیفیت خدمات، حداکثر رضایتمندی مردم به ویژه روستاییان فراهم می شود.

وی با بیان اینکه آب باید بعنوان یک فرصت برای منطقه شناخت و از آن استفاده بهینه کرد، گفت: ما در کشور مشکل آب نداریم بلکه مسئله از مدیریت آب شکل می گیرد.

فرماندار آباده با اشاره به اجرای طرح فاضلاب شهری در آباده اظهار کرد: ادامه این طرح با حمایت و پیگیری نماینده مردم آباده در مجلس در بودجه امسال مصوب شده و قطعا طرح فاضلاب شهری در شهر های دیگر این شهرستان نیز انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس در این آیین گفت: این شرکت در حوزه آب برنامه میان مدت کوتاه مدت و میان مدت دارد که هر سه در آباده انجام شده است.

قلندری با بیان اینکه منطقه شمال فارس در طرح آبرسانی از شرق کشور قرار گرفته است، افزود: بخشی از این طرح بزرگ آغاز شده و قطعا در آینده برای شهرستان آباده نتایج بسیار خوب و مهمی بهمراه خواهد داشت.

وی با ارائه گزارشی از روند احداث طرح فاضلاب شهری آباده، اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی این طرح در آباده از دیگر شهرهای استان فارس بیشتر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب فارس با بیان اینکه حدود 90 کیلومتر شبکه و 50 کیلومتر انشعابات در آباده به اتمام رسیده است، گفت: سال گذشته طرح فاضلاب نورآباد را در حالی افتتاح کردیم که در طول 22سال تنها 64 کیلومتر کار انجام شده بود اما در آباده در مدت کمتر از دوسال بیش از 150کیلومتر کار انجام شده است.

وی با بیان اینکه آباده اولین شهر در کشور است که با این سرعت و  کیفیت طرح فاضلاب شهری در آن انجام شده است، اظهار کرد: بدنبال موافقت بانک توسعه اسلامی برای توسعه طرح فاضلاب شهری آباده هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس در پایان تاکید کرد: آباده از لحاظ منابع آب زیرزمینی فقیر است و فاضلاب شهری می تواند منابع جدید آب برای کشاورزی تامین کند.

در این آیین از زحمات عبدالرحمن جان نثار تقدیر و رضا جعفری بعنوان رییس اداره آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان منصوب و معرفی شد.

فرماندار آباده در جلسه معارفه رییس اداره آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان آباده گفت: یکپارچه‌سازی شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی با هدف ارتقای خدمات این بخش در سطح کشور انجام شده است.
ثبت شده در سایت رسانه خبری صبح آباده طی شماره 99 توسط v0n3iiii_sobhe_abadeh و در روز یکشنبه 26 آوریل 2020 ساعت 13:09:27
© Copyright 2020 http://sobheabadeh.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89
26 / 4 / 2020 - 12:50

مدیر جدید جهاد کشاورزی آباده معرفی شد

با حضور فرماندار آباده و معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی فارس، مدیر جدید جهاد کشاورزی شهرستان آباده منصوب و معرفی شد.

فرماندار آباده در این آیین با بیان اینکه حمایت و برنامه ریزی، همت و پشتکارمسئولان از کشاورزان باعث رونق صنعت کشاورزی می شود، گفت: در این عرصه می توان با بهره گیری از توان نیروهای متخصص، تجربه و علم آنها به خودکفایی در این حوزه و رونق اقتصادی دست یافت.

نیک مرام با اشاره به ظرفیت شهرستان آباده در حوزه کشاورزی اظهار کرد: آباده در تولید گوشت سفید مقام دوم و در تولید گوشت قرمز مقام اول را دارد و همچنین در تولید زردالو مقام نخست را دارد.

وی با بیان اینکه توسعه کشت گلخانه ای راه حل کاهش مشکلات آبی کشور است، گفت: این شهرستان می تواند بعنوان شهر گلخانه ای در استان فارس معرفی شده و با توجه به مدیریت آب، طرح های کشاورزی در این شهرستان بومی سازی شود.

فرماندار آباده با تقدیر از زحمات مدیر سابق جهاد کشاورزی آباده اظهار کرد: توجه به نیروی انسانی توانمند و متخصص، تکریم ارباب رجوع، حمایت و تسهیل امور اداری کشاورزان در شهرستان و… از مهمترین مواردی است که مدیر جدید این اداره در دستور کار خود قرار دهد.

در پایان با تقدیر از زحمات مجید یعقوبی؛مدیر پیشین جهاد کشاورزی آباده، مهدی امینی بعنوان مدیر جدید این اداره منصوب و معرفی شد.

مهدی امینی پیش از این رییس اداره فنی و امور زیربنایی مدیریت جهاد کشاورزی آباده بوده است.

مجید یعقوبی؛ مدیر پیشین این اداره بعنوان مدیر امور اداری سازمان جهاد کشاورزی فارس منصوب شده است.

ثبت شده در سایت رسانه خبری صبح آباده طی شماره 89 توسط v0n3iiii_sobhe_abadeh و در روز ساعت 12:50:34
© Copyright 2020 http://sobheabadeh.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 85
5 / 4 / 2020 - 22:28

جزئیات طرح بازگشایی مشاغل متوسط و کم‌خطر

رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: از ۲۳ فروردین استان‌های کشور کسب و کار‌ها را می‌توانند شروع کنند، اما کسب و کار‌های پرریسک تا آخر فروردین تعطیل می‌مانند تا بعد برایش فکری کنیم. رئیس‌جمهور با بیان اینکه هم فعالیت اقتصادی و هم پروتکل‌های بهداشتی با هم قابل اجرا و پیاده کردن است،

رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: از ۲۳ فروردین استان‌های کشور کسب و کار‌ها را می‌توانند شروع کنند، اما کسب و کار‌های پرریسک تا آخر فروردین تعطیل می‌مانند تا بعد برایش فکری کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه هم فعالیت اقتصادی و هم پروتکل‌های بهداشتی با هم قابل اجرا و پیاده کردن است، گفت: فعالیت کسب و کارهای پرریسک فعلا تا پایان فروردین ممنوع است.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک ایام شعبان، روز سلامت و روز جوان اظهار داشت: باید چند نکته را در ابتدا بیان کنم، نکته اول اینکه در روندی که پیش‌رو داریم برای مسأله مبارزه و مقابله با کرونا، هیچ اختلاف نظری میان دستگاه‌های دولتی و قوای سه گانه وجود ندارد و همه با هم و در کنار هم داریم کار را انجام می‌دهیم.

وی افزود: نیروهای مسلح و همه ارکان کشور همینطور در کنار ما هستند و مقام معظم رهبری همه جا حمایت فرمودند و هر جا نیاز بود و ما خدمت ایشان نکته‌ای عرض کردیم، پیامی فرستادیم، نامه‌ای نوشتیم ایشان همراهی کردند. بنابراین کل نظام یکپارچه است. حالا بدخواهان ما ناراحت و عصبانی هستند خودشان می‌دانند.

رئیس جمهور عنوان کرد: کرونا با همه گرفتاری‌هایی که برای ما درست کرده است آثاری هم برای ما داشته و یکی از این آثار همین وحدت و یکپارچگی بیشتر جامعه، دولت، مردم، نیروها و همه ارکان کشور است. البته گزارشات در مورد سالم بودن هوا به دلیل کاهش ترافیک نیز یکی از آثار بیماری کرونا است. به هرحال ما هیچ اختلافی در این زمینه نه میان وزارتخانه‌ها، نه وزارت صمت و نه بهداشت نداریم.

روحانی ادامه داد: چیزی که وجود دارد این است که شخصی یا شیطانی در گوشه‌ای چیزی پیدا می‌کند و به رسانه‌های خارج کشور می‌دهد و آنها مسأله را بزرگ می‌کنند. ما هیچ اختلافی در این زمینه نداریم.

وی با بیان اینکه بر خلاف دعوت بدخواهان و ضد انقلاب که مردم بین سلامت و فعالیت اقتصادی باید یکی را انتخاب کنند حرف غلط و ناصوابی است، تصریح کرد: هم فعالیت اقتصادی و هم پروتکل‌های بهداشتی هر دو در کنار هم قابل اجرا و پیاده کردن است. هم فعالیت اداری و هم فعالیت تولیدی ما و سایر فعالیت‌های اقتصادی ما همه باید به پا باشد اما همه اصول و پروتکل‌های بهداشت و درمان باید مورد مراعات همه ما قرار گیرد.

رئیس‌جمهور بیان کرد: امروز نسبت به طرح جدید فاصله گذاری هوشمند بحث کردیم و کارگروهی در این چند روز در وزارت کشور این موضوع را بررسی کرده بود و کمیته اجتماعی و امنیتی ما جمع بندی‌ای داشت و ارائه کرد. خواست این کمیته و همچنین وزارت صمت و فعالان اقتصادی و اصناف در جلسه ارائه و جمع بندی شد و به این صورت بود که کسب و کارها به غیر از تولید که از آغاز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با هیچ مانعی روبرو نبوده و فعالیت می‌کردند اما برای خدمات اجتماعی و کسب و کار تصمیم گرفته شد و پیشنهاد مورد تصویب قرار گرفت که از ۲۳ فروردین ماه کسب و کارهای کم ریسک در تمام استان‌های کشور می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

روحانی افزود: اما کسب و کارهای پر ریسک تا پایان فروردین همچنان ممنوع می‌ماند و بعداً برای آنها تصمیم‌گیری می‌شود؛ مانند مراکز ورزشی و استخرها و … تا اطلاع ثانوی محدود است.

وی افزود: اما در مورد کسب و کارهای کم ریسک و فعالیت کسبه و فعالیت‌های اقتصادی‌ای که پر ریسک نیست بنا شد در استان‌ها از شنبه فعالیت خود را با مراعات پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده و در سایت گذاشته آغاز کنند و حتماً باید بر این پروتکل نظارت شود و مسئولیت اصلی نظارت بر عهده وزارت بهداشت و درمان است. در اینجا تصویب شد اگر نیاز داشتند نیروی بسیج هم کمک کند تا نظارت آن به دقت انجام شود زیرا ما نمی‌خواهیم در اینجا کسب و کار و فعالیت اقتصادی سلامت جامعه را تحت تأثیر قرار دهد بنابراین همه پروتکل‌ها را باید مورد رعایت قرار دهند.

وی تاکید کرد: اما در مورد استان تهران این فعالیت از شنبه ۳۰ فروردین ماه آغاز می‌شود و نظارت و رعایت پروتکل بهداشتی باید به دقت انجام شود. از کمیته تبلیغات خواستیم در این زمینه طرح‌ها را آماده کند تا اطلاعات لازم در صدا و سیما برای مردم توضیح داده شود که چه کسی در مورد ساعت کار مغازه و فروشگاهش باید چه اصولی را رعایت کند و نسبت به جنسی که عرضه می‌کند چه اصولی باید مراعات شود و مشتری‌ها چه اصولی را باید مورد مراعات قرار بدهند؟

روحانی خاطرنشان کرد: همه اصول بهداشتی که باید مورد نظر و توجه قرار بگیرد عنوان شود. آغاز این فعالیت به معنای این نیست که اصل در خانه ماندن را نقض یا فراموش کرده باشیم. آنهایی که حضورشان در جامعه ضرورتی ندارد ترجیح است که در خانه بمانند و بیرون آمدن و فعالیت ما باید در جامعه به حداقل ممکن ضروری کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: ما برای بازگشایی فعالیت تصمیم گرفتیم از روند پلکانی استفاده کنیم که پیشنهاد وزارت بهداشت و درمان بود و توصیه آنها به ستاد ملی این بود که این فعالیت‌ها به تدریج و پلکانی صورت بگیرد. بنابراین هم نسبت به اقتصاد استان‌ها و استان تهران تصمیم‌گیری کردیم و هم گفتیم همه باید اصول را رعایت کنند.

رئیس‌جمهور گفت: نسبت به ادارات دولتی که هم اکنون نیز فعال بوده و همه سر کار و فعالیت هستند باید بگویم، از ۲۳ فروردین دو سوم کارمندان سرکار خواهند بود و مابقی مجاز به این هستند که سر کار نیایند. نهادها نیز در مورد این یک سوم تصمیم به گردش افراد برای حضور در محل کار، تصمیم‌گیری خواهند کرد.

روحانی ادامه داد: در مورد افراد حاضر در محل کار نیز باید نسبت به سن و بیماری زمینه‌ای آنها تدابیری لحاظ شود. این را باید مجدداً بگویم کسی که بیمار شد، باید به رئیس و محل کار خود اطلاع دهد و در مدت دو هفته باید در خانه، بیمارستان یا نقاهتگاه بماند. اعلام نکردن مثبت بودن بیماری جرم است.

وی اظهار داشت: کسی که مبتلا به کرونا است، آمدنش به محل کار، اجتماع و به طور کلی بیرون ممنوع است. ما در مصوبه قبلی این را تاکید کردیم. دیروز من پرسیدم و این موضوع هنوز ابلاغ نشده است. من از وزیر بهداشت می‌خواهم که قاطع اعلام و ابلاغ کند که هر آزمایشگاهی مثبت بودن بیماری فردی را تشخیص داد، به فرد مبتلا، محل کار و خانواده وی اعلام کند.

رئیس قوه مجریه افزود: همه آزمایشگاه‌های باید نتیجه را به سه جا یعنی، خود فرد، خانواده بیمار و محل کار اعلام کنند که نتیجه آزمایش مثبت بوده است و این موضوع برای ما مهم است. این به دلیل این است که اهمیت دارد که بیمار باید خود را قرنطینه کند.

روحانی عنوان کرد: کسی که آزمایشش مثبت شد، نباید اضطراب و نگرانی داشته باشد. بسیاری از مردم با ایزوله کردن و قرنطینه خود و بدون درمان خوب می‌شوند و رقم این افراد، ۸۵ درصد است.

وی تصریح کرد: ممکن است ۱۵ الی ۲۰ درصد از بیماران نیز به مشکل خورده و به دکتر مراجعه کنند و برخی نیز نیاز به پروتکل درمانی داشته باشند.

رئیس‌جمهور گفت: از صد نفری که مبتلا می‌شوند حدود سه یا چهار نفر با خطر مرگ مواجه هستند. نرم‌های جهانی مرگ در مورد این بیماری پنج درصد است و ما باید تلاش کنیم به زیر سه و دو درصد برسیم.

روحانی ادامه داد: باید این بیماری را به منزله آنفولانزا بدانیم. مگر کسی آنفولانزا می‌گیرد، آن را پنهان می‌کند و یا نگران می‌شود. باید همه اصول بهداشتی را مراعات کنیم. اجتماع نباشد، به اجتماع نرویم، دست ندهیم و در مکان‌های لازم از دستکش و ماسک استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: وقتی به کسی می‌گویند مبتلا شده، فاجعه رخ نداده است و باید خودش مراعات کند. ما از این وضعیت عبور می‌کنیم.

رئیس قوه مجریه افزود: ترس از کرونا از خود بیماری خطرناک‌تر است و اضطراب و مشکلاتی ایجاد می‌کند.

روحانی در مورد ساعت کاری ادارات عنوان کرد: ساعت کار ادارات نیز از ۲۳ فروردین در همه استان‌ها و خود تهران، از ۷ صبح تا ۲ بعدازظهر خواهد بود. چون نهار و نماز جماعت نیست، از همین رو کار به صورت پیوسته خواهد بود و تا ساعت ۱۴ خوب است. ماه رمضان نیز اینگونه خواهد بود.

وی در بحث نقل و انتقال تصریح کرد: کلیه کالاهای ضروری، چه از مراکز تهیه به محل مصرف و یا گمرک به محل مصرف، هیچ مشکلی نبوده و تاکنون حتی یک درصد خللی در آن وارد نشده است.

رئیس‌جمهور گفت: همه در حال تلاش هستند و برخی اقلام از سوی هواپیما و راه آهن جابجا می‌شود که باید تشکر کرد. هم اکنون نیز برخی داروها از خارج توسط هواپیما به کشور وارد می‌شود.

روحانی ادامه داد: گفته می‌شود در ماه اسفند و فروردین که با مشکل کرونا مواجه هستیم، هیچ کسی در بخش حمل و نقل اخراج یا تعدیل نشده است که خبر خوبی است و مشمول تسهیلات می‌شود که اگر بنگاهی نیروی کار خود را تعدیل نکرد، تسهیلات دریافت خواهد کرد. همچنین با پروتکل‌های بهداشتی بخش حمل و نقل به کار خود ادامه می‌دهند.

وی در مورد تردد خودروهای شخصی اظهار داشت: در مورد تردد خودروهای شخصی در داخل استان‌ها مشکلی نیست و در مورد تهران و البرز هم مشکلی وجود ندارد و ما به دلیل پیوستگی این دو استان، آنها را یک استان به حساب می‌آوریم. در مورد تردد بین استان‌ها نیز تردد تا ۳۰ فروردین همچنان ممنوع بوده و بعد از این تاریخ آزاد می‌شود.

رئیس قوه مجریه افزود: در مورد آموزش و پرورش و آموزش عالی بحث‌هایی امروز شد و فعلاً تصمیم بر این است که در بخش آموزش به جز آموزش تکمیلی در دانشگاه که گفته می‌شود از ۳۰ فروردین به خصوص بخش دکترا حضوری خواهد بود، در بخش‌های دیگر تصمیم بر این است که تا ۳۰ فروردین همچنان تعطیل باشند.

روحانی عنوان کرد: ما این اختیار را به استان‌ها داده‌ایم که خودشان تصمیم بگیرند. ما برخی استان‌ها را در جنوب به صورت سفید داریم و مثلاً در بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مشکلی نیست و می‌توانند آموزش را شروع کنند.

وی تصریح کرد: برای کل کشور تا پایان فروردین آموزش تعطیل است تا ما در آینده تصمیم بگیرم.

رئیس‌جمهور گفت: شیوه درمان و کار ویروس کرونا برای ما مشخص نیست و وزارت بهداشت نمی‌تواند قطعی و روشن بگوید که چه می‌شود و مثلاً در دو ماه آینده یا تابستان چه چیزی رخ می‌دهد. از این رو باید صبر کنیم و اصول بهداشتی را رعایت کنیم.

روحانی ادامه داد: در مورد اماکن مقدسه باید بگویم که آنها تا پایان فروردین همچنان تعطیل هستند و در مورد آنها در آینده تصمیم می‌گیریم.

وی اظهار داشت: ۲۴ فروردین جلسه بعدی ما خواهد بود و اگر نیاز بود، پیش از آن جلسه می‌گذاریم.

ثبت شده در سایت رسانه خبری صبح آباده طی شماره 85 توسط v0n3iiii_sobhe_abadeh و در روز یکشنبه 5 آوریل 2020 ساعت 22:28:42
© Copyright 2020 http://sobheabadeh.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 82
1 / 4 / 2020 - 14:01

کرونادرآباده17واحدصنفی پلمپ کرد

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان آباده از پلمپ 17واحد صنفی متخلف در اجرای طرح پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان آباده از پلمپ 17واحد صنفی متخلف در اجرای طرح پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت در راستای اجرای طرح مشترک اداره نظارت بر اماکن عمومی و شبکه بهداشت .نیروی انظامی شهرستان طی مدت10روزگذشته درقالب اکیپ های 3نفره وبه منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا17واحد صنفی به علت عدم رعایت مقررات اعلامی از ستاد بحران مبنی برتعطیلی واحدهای صنفی و موارد بهداشتی پلمپ شدند. وی افزود دراین راستا تعداد178واحد صنفی تذکرشفاهی و63اخطارکتبی صادرشده

میثم ابراهیم زاده با اعلام اینکه تداوم و تشدید اینگونه اقدامات کنترلی و نظارتی با توجه به شیوع بیماری کرونا در این ایام،صورت میگیرد. از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، خصوصا موضوعاتی مانند عدم رعایت مسائل بهداشتی و یا احتکار اقلام بهداشتی و درمانی، موضوع را سریعا باسامانه 124طلاع دهند.

ثبت شده در سایت رسانه خبری صبح آباده طی شماره 82 توسط v0n3iiii_sobhe_abadeh و در روز چهارشنبه 1 آوریل 2020 ساعت 14:01:17
© Copyright 2020 http://sobheabadeh.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 79
31 / 3 / 2020 - 12:39

تردد در جاده‌های فارس ۷۵ درصد کاهش یافت

دیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: بر اساس آمارهای ثبت شده توسط دوربین‌های تردد شمار، تردد و آمد و شد در جاده‌های این استان در روزهای منتهی به سال گذشته تا به امروز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد کاهش داشته است.

علیرضا سیاهپور، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حدود ۲۰ درصد ترددها در محورهای مواصلاتی استان نیز مربوط به خودروهای عمومی و تانکرهای سوخت‌رسان و کامیون‌های حمل بار و کالا است و مابقی مربوط به خودروهای شخصی عمدتا بومی استان است.
وی ادامه داد: اجرای طرح کنترل ورود و خروج خودروها در استان موجب کاهش روزانه ۱۰ تا ۱۵ درصدی تردد خودروها شد.
او اظهار داشت: در محور شیراز – مرودشت نیز به عنوان یکی از اصلی‌ترین و پرترددترین محورهای مواصلاتی استان شاهد کاهش چشمگیر تردد خودروها بوده‌ایم و تردد در این محور در روز گذشته (دهم فروردین) در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۰ درصد کاهش داشت و در محور شیراز – سپیدان نیز کاهش ۸۰ درصدی تردد را شاهد بودیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس اضافه کرد: به جز محور جدید شیراز – بیضا که به دلیل اجرای عملیات آزادراه شیراز – اصفهان مسدود است و تردد از محور قدیم شیراز – بیضا انجام می‌شود، سایر محورهای استان باز است.
سیاهپور، از شهروندان خواست که با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم همکاری برایقطع زنجیره انتقال آن، ضمن توجه به هشدارها و توصیه‌های بهداشتی، بهترین کار را همچنان در خانه ماندن بدانند و از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

بنا بر آخرین آمار اعلامی در روز یکشنبه دهم فروردین ۹۹، با شناسایی۴۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس شمار مبتلایان به ۷۱۲ نفر افزایش یافت. بر اساس این اطلاعات، ۲۷ نفر در این استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده اند. ۲۰۶ نفر از مبتلایان به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۲۶۸ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.
علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

ثبت شده در سایت رسانه خبری صبح آباده طی شماره 79 توسط v0n3iiii_sobhe_abadeh و در روز سه‌شنبه 31 مارس 2020 ساعت 12:39:41
© Copyright 2020 http://sobheabadeh.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 76
31 / 3 / 2020 - 12:18

رفع مشکلات درمان جانبازان و ایثارگران اولویت دولت و مجلس باشد

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس گفت: عنوان پاسدار و جانباز، یادگار روزهای افتخار برای همه دوران تاریخ ما و یادگار لحظه‌های حساس انقلاب است.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحیه جهادی و انقلابی باید در بین مسئولین ادامه داشته باشد، تاکید کرد: عنوان پاسدار و جانباز، یادگار روزهای افتخار برای همه دوران تاریخ ما در آینده و یادگار لحظه‌های حساس این انقلاب است. نامگذاری روز جانباز همزمان با میلاد حضرت عباس (ع) ناشی از الگوگیری جوانان غیور کشور در جنگ تحمیلی از حماسه عاشورا و جانبازی های علمدار کربلا بود.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید بر لزوم تلاش مسولان، دولت و مجلس برای حل مشکلات جانبازان و ایثارگران، مطرح کرد: در شرایط کنونی باید به بحث دارو و درمان جانبازان، ایثارگران ورود کرد، چراکه این مسئله به کلی رها شده، از این رو دولت باید نسبت به پرداخت بدهی بیمه ها و حل مشکل بیمه ایثارگران اقدام کند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکلات پیش آمده برای خانواده ایثارگران و شهدا، خاطرنشان کرد: دولت باید نسبت به پرداخت بدهی بیمه ها و حل مشکل بیمه ایثارگران اقدام کند، همچنین فرزندان جانبازان متوفی مشکلات و گلایه‌هایی دارند، که باید شنیده شود.

زارع با بیان اینکه متاسفانه شاهد مشکلات متعدد ایثارگران هستیم که باید مجلس آتی در این باره فکر اساسی کند، تصریح کرد: رفع دغدغه‌های رزمندگان معسر که حدود 120 هزار نفر هستند و عملا حقوقی دریافت نمی‌کنند باید درمجلس یازدهم به عنوان اولویت پیگیری و کمک‌های معیشتی به آنها داده شود.

ثبت شده در سایت رسانه خبری صبح آباده طی شماره 76 توسط v0n3iiii_sobhe_abadeh و در روز ساعت 12:18:11
© Copyright 2020 http://sobheabadeh.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 73
30 / 3 / 2020 - 12:11

معاون استاندار فارس: مردم برای سیزده به در برنامه‌ریزی نکنند

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت:همه بوستان ها، مراکز تفریحی و فراغتی، مناطق گردشگری و تفرجگاه های شهرها و روستاهای استان برای مقابله با شیوع کرونا تعطیل هستند بنابر این مردم برای سیزده به در برنامه‌ریزی نکنند.

عبدالرضا قاسم پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:‌ از هرگونه تجمع و حضور شهروندان جلوگیری می شود و هدف از این ممنوعیت پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری است.

وی ادامه داد: انتظار است مردم استان همانند گذشته که همکاری و همراهی بسیار خوبی با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا داشتند برای روز ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه نیز کمک کنند تا تجمعی شکل نگیرد و ازدحامی نداشته باشیم تا بتوانیم با کمک یکدیگر ویروس کرونا را ریشه کن کنیم.
وی ادامه داد: از مردم عزیز انتظار می رود کماکان در منازل خود بمانند و به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند تا بتوانیم با وحدت و همدلی و تلاش و پیگیری، این ویروس را از بین ببریم و ریشه کن کنیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: مسوولان در ایام نوروز در آماده باش کامل بوده و هستند و لحظه‌ای از توجه به مردم و سلامت و آرامش آنان غفلت نمی کنند تا کرونا هرچه سریعتر ریشه کن شود.
علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.
 بیمارستان های شهید چمران  و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهند. نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب توسط ارتش جمهوری اسلامی در شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

ثبت شده در سایت رسانه خبری صبح آباده طی شماره 73 توسط v0n3iiii_sobhe_abadeh و در روز دوشنبه 30 مارس 2020 ساعت 12:11:33
© Copyright 2020 http://sobheabadeh.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 70
30 / 3 / 2020 - 12:01

رفع مشکل دامداران و مرغداران شهرستان از طریق صدور برگ تردد

کارشناس امور دام مدیریت جهادکشاورزی شهرستان آباده گفت: صاحبان مشاغل حساس کشاورزی اعم از ماشین های حمل شیر، گوشت، کود، سموم و سایر نهاده ها ی کشاورزی به منظور تردد در شرایط محدودیت رفت و آمد برگ تردد دریافت می کنند.

سمانه نظری افزود: با توجه به اجرای طرح محدودیت تردد و فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور کنترل ویروس کرونا برای صاحبان مشاغل مذکور که ناگزیر به رفت و آمد هستند کارت تردد صادر خواهد شد.

نظری تصریح کرد: صاحبان این مشاغل با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی بخش ها و ادارات تخصصی شهرستان با در دست داشتن مدرک شغلی خود برای دریافت کارت تردد اقدام کنند. به گفته وی واحد های فعال مرغداری در سطح شهرستان با هماهنگی انجام شده با اداره دامپزشکی و شرکت تعاونی های مرتبط از تاریخ دهم فروردین ماه 1399برگ تردد دریافت کردند.

ایستگاه های جمع آوری شیر نیز جهت تردد با ارائه کارت کارشناس نظام دامپزشکی خود جهت تردد مشکلی نخواهند داشت.

سایر دامداران با در دست داشتن مستندات دامداری خود با مراجعه به مراکز جهادکشاورزی حوزه دامداری خود اقدام به دریافت برگ تردد نمایند.

شهرستان آباده 54 واحد مرغداری فعال و تعدادهشت ایستگاه شیر دارد

ثبت شده در سایت رسانه خبری صبح آباده طی شماره 70 توسط v0n3iiii_sobhe_abadeh و در روز ساعت 12:01:13
© Copyright 2020 http://sobheabadeh.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 67
30 / 3 / 2020 - 11:54

شناسایی ۱۰ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در آباده

بیش از ۱۰ مورد عملیات تغییر کاربری غیر مجاز در شهرستان آباده شناسایی شد.

کامران پرهامی  رئیس اداره امور اراضی جهاد کشاورزی آباده با اشاره به اینکه تعطیلات بهانه‌ای برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی است، گفت: با آغاز تعطیلات نوروزی از بیست و نهم اسفند تا هفتم فروردین ماه، بیش از ده مورد تغییر کاربری غیر مجاز و چهار فقره دپوی مصالح شناسایی شد.

او، با تاکید بر اینکه سودجویان و دلالان در زمینه خرد کردن اراضی کشاورزی و تغییر کاربری و ساخت و ساز‌های غیر مجاز زمین‌های کشاورزی در ایام نوروز، فعالیت بیشتری دارند، بیان کرد: اداره امور اراضی این شهرستان در قالب اکیپ‌های سامانه ۱۳۱ و گشت‌زنی مستمر در عرصه‌های کشاورزی شهرستان، این تغییر کاربری‌ها را شناسایی و ضمن صدور اخطاریه، دستور توقف عملیات صادر کردند.

پرهامی تصریح کرد: براساس قانون، هرگونه تغییر کاربری، تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت‌وساز، خاکبرداری، فنس‌کشی و دیوارکشی در مزارع و باغ‌ها بدون اخذ مجوز سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است و علاوه بر قلع و قمع بنا‌های ساخته شده، با متخلفان طبق قانون برخورد می شود.

رئیس اداره امور اراضی جهادکشاورزی آباده ادامه داد: شهروندان در مناطق مختلف شهرستان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی، مراتب را به اداره امور اراضی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان و سامانه ۱۳۱ گزارش دهند.

ثبت شده در سایت رسانه خبری صبح آباده طی شماره 67 توسط v0n3iiii_sobhe_abadeh و در روز ساعت 11:54:13
© Copyright 2020 http://sobheabadeh.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 64
27 / 3 / 2020 - 15:38

انجام ۱۰۷ مورد نمونه گیری از افراد مشکوک به بیماری کرونا

از ابتدای اسفندماه تاکنون ۱۰۷ مورد نمونه گیری از افراد مشکوک به بیماری کرونا توسط کارشناسان پرتلاش واحد مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده دکتر «کامران مهدوی» رئیس بهداشت شبکه بهداشت و درمان گفت: از ابتدای اسفندماه تاکنون بیش از هزار مورد مراجعه افراد به بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی شهرستان آباده صورت گرفته که از بین این مراجعه کنندگان ۱۰۷ مورد با علائم ظاهری و مشکوک به کرونا توسط تیم کارشناسان مبارزه با بیماریها نمونه گیری انجام شده است.

«دکتر مهدوی» با اعلام مثبت بودن ۲۱ مورد از ۱۰۷ مورد ارسال شده به آزمایشگاه مرجع شیراز افزود: پس از اطمینان از مثبت بودن تست هر بیمار بلافاصله تیم واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان متشکل پزشک، کارشناسان بهداشت محیط، مبارزه با بیماریها، روانشناس جهت ارائه خدمات ضدعفونی و آموزش بستگان بیماران به محل اعزام می شوند.

گندزدایی و ضدعفونی محل زندگی بیماران، ارائه آموزشهای لازم جهت پیشگیری از ابتلاء بستگان بیمار، خدمات روانشناختی برای بیمار و وابستگان، اقدام به بستری و درمان افراد مبتلاء، غربالگری افراد در تماس با بیمار و بستگان و تهیه درختواره تماس و پیگیری وضعیت افراد در تماس با خانواده بیمار از مهمترین فعالیتهای تیم واکنش سریع شبکه بهداشت در مواجهه با بیماری کرونا است.

او در پایان از شهروندان خواست که جهت قطع زنجیره انتقال بیماری، از برگزاری و رفتن به میهمانی ها و هر تجمع انسانی خودداری کنند و برای حفظ سلامت خود و خانواده تا ریشه کن شدن این بیماری در خانه بمانند.

ثبت شده در سایت رسانه خبری صبح آباده طی شماره 64 توسط v0n3iiii_sobhe_abadeh و در روز جمعه 27 مارس 2020 ساعت 15:38:25
© Copyright 2020 http://sobheabadeh.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر